Diagnose: Endometriose? Pano onderzoekt waarom deze aandoening onder de radar blijft

Date:

“Pijn, een struggle, uitputtend, messteken in je buik. ” Minstens 1 op de 10 vrouwen in ons land lijdt aan de chronische gynaecologische aandoening endometriose. En toch is er bitter weinig geweten. Een diagnose laat jaren op zich wachten, de oorzaak is onbekend en dus blijven een gepaste behandeling en zicht op geneeskansen ook uit.

Pano onderzoekt hoe het komt dat endometriose al zo lang onder de radar blijft. Volgens experts werd de research onvoldoende gedaan omdat het niet nodig werd geacht. “De klachten waar vrouwen mee kampen, werden niet aanzien als gezondheidsklachten. Ze maakten gewoon deel uit van de zwakte van de vrouw.”

Carla Tomassetti, KU Leuven gynaecologe : “Als het een piemelprobleem was, dan was het misschien al opgelost.”

Ondertussen lijden naar schatting 190 miljoen vrouwen wereldwijd aan endometriose. Zoals Wendy. Ze heeft al meer dan 20 operaties achter de rug en antwoordt op de vraag: ‘Waar droom je nog van?” “Eén dag zonder pijn, gewoon eens één dag zonder pijn”.

Reporters: Débora Votquenne en Doruntina Islamaj

Eindredactie: Sara Van Boxstael en Pascal Seynhaeve

Share on socials

Subscribe

Archief

More like this
Related

Return to The Source: Illusion keert terug naar de plek waar het allemaal begon

Op zaterdag 21 november 2026 staat de Belgische dancescene...

Het Zinkgat: wanneer het leven letterlijk en figuurlijk uit balans raakt

Een lach, een traan en een flinke dosis menselijkheid Tmm...

Maak kennis met de cast van Flodder, de Musical! (NL)

Studio 100 en Lommerde Producties maken vandaag de hoofdrollen...

New Release: AuraWave x Carl Clarks x Junk Project – Café Del Mar

https://www.youtube.com/watch?v=P5tRB_fDZbM Three artists, one iconic track. AuraWave, Carl Clarks and Junk...