Asteroïde zo groot als Eiffeltoren scheert deze week langs Aarde

Date:

Een asteroïde zal komende zaterdag langs onze planeet scheren. Geen paniek, hij zal ons niet raken, maar hij komt wel relatief dichtbij.

De asteroïde luistert naar de naam 163348 (2002 NN4) en heeft een diameter van tussen de 0,254 en 0,568 kilometer. Daarmee is zijn grootte vergelijkbaar met de Eiffeltoren, die 300 meter hoog is. SpaceReference.org noemt het een “zeer kleine” asteroïde, maar hij is nog steeds groter dan 90% van zijn collega’s.

“Mogelijk gevaarlijk” object

Volgens NASA zal de asteroïde onze planeet zaterdag 6 juni passeren op een afstand van 5.093.634 kilometer en met een snelheid van 11.146 kilometer per seconde. De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie heeft het over een “mogelijk gevaarlijk” object omdat het daarmee

Share on socials

Subscribe

Archief

More like this
Related

De strijd barst los in ‘Echte Jongens op Safari’

Na het succes van 'Echte Meisjes in de Jungle'...

FL Studio 2026 introduceert slimme AI-assistent voor muziekproducenten

Nieuwe versie helpt producers sneller en efficiënter werken De ontwikkelaars...

Walibi Belgium werft 250 talenten aan voor Ibilaw

Met de derde editie van Ibilaw in zicht lanceert...

Tall Ships Races 2026 — Dag 2 in Antwerpen

Dag 2 van de Tall Ships Races in Antwerpen....