Antwerpen steunt slachtoffers overstroming Nepal en Tibet

Date:

Herdenking zal doorgaan op Groenplaats in plaats van Grote Markt


De Nepalese gemeenschap in Antwerpen organiseert dinsdag 8 september om 18.00 uur een ingetogen herdenking op de Groenplaats ter nagedachtenis van de vele slachtoffers die de verwoestende overstroming maakte in Nepal en Tibet. De stad voorziet een steunbedrag van 15.000 euro voor noodhulp via Consortium 12-12.

Vorige week werd het grensgebied tussen Nepal en Tibet getroffen door een uitzonderlijk zware vloedgolf van modder, water en puin. Complete dorpen werden weggevaagd toen de plotse overstroming zich door bergvalleien en nederzettingen boorde. De menselijke tol is enorm: inmiddels zijn al meer dan 1.100 doden geteld en worden nog duizenden mensen vermist. Reddingswerkers zoeken onder bijzonder moeilijke omstandigheden verder naar overlevenden en slachtoffers.

Internationale solidariteit

Schepen voor internationale solidariteit Lien Van de Kelder: “We tonen onze solidariteit met de slachtoffers van deze verschrikkelijke ramp en maken 15.000 euro vrij voor noodhulp via Consortium 12-12. Het menselijke leed dat deze ramp heeft veroorzaakt, is nauwelijks te bevatten. Duizenden families verloren in enkele ogenblikken hun dierbaren, hun huis en hun toekomst. Deze catastrofe herinnert ons er pijnlijk aan hoe kwetsbaar mensen wereldwijd zijn voor de steeds extremere gevolgen van de klimaatverandering.”
Consortium 12-12 verenigt 5 humanitaire organisaties die fondsenwerving in België coördineren tijdens ernstige crises of natuurrampen in het globale Zuiden.

Herdenking 8 september

De Nepalese gemeenschap in Antwerpen organiseert op dinsdag 8 september om 18.00 uur een ingetogen herdenking ter nagedachtenis van de vele slachtoffers op de Groenplaats. Door aanwezig te zijn op de kaarsenwake en stille herdenking wil de stad haar medeleven betuigen en de Nepalese gemeenschap in Antwerpen een hart onder de riem steken.


Eerder werd gecommuniceerd dat de herdenking zou plaatsvinden op de Grote Markt, maar dat klopt niet. De herdenking zal doorgaan op de Groenplaats.

Share on socials

Subscribe

Archief

More like this
Related

Maak kennis met de cast van Flodder, de Musical! (NL)

Studio 100 en Lommerde Producties maken vandaag de hoofdrollen...

New Release: AuraWave x Carl Clarks x Junk Project – Café Del Mar

https://www.youtube.com/watch?v=P5tRB_fDZbM Three artists, one iconic track. AuraWave, Carl Clarks and Junk...

Derde seizoen van ‘Nonkels’ breekt eigen records op Streamz

'Nonkels' scoort met 2,1 miljoen kijksessies op Streamz en...

Nieuwe reportagereeks van Jan Verheyen brengt aangrijpende verhalen van geweld tegen politie

Jan Verheyen duikt in zijn nieuwe reportagereeks F*ck you,...