Waarom staat ons geslacht op ons paspoort?

Date:

Als je portefeuille gestolen of gewoon verloren geraakt, kan een ander heel wat over je te weten komen. Je geboortedatum, geboorteplaats, nationaliteit en zelfs je – eventueel verschrikkelijk gênante – tweede naam. Ook je geslacht blijft geen geheim meer, maar waarom staat dat daar in de eerste plaats op?

Geboortedatum, geboorteplaats, nationaliteit, allemaal goed en wel, maar ook ons geslacht komt op ons paspoort. Anno 2020 roept dat vraagtekens op: het is niet meer zo nodig als vroeger en voor verschillende mensen zorgt het voor problemen.

Godsdienst op je identiteitskaart

De koppigheid van de overheid, dat is volgens jurist Pieter Cannoot (UGent) de reden dat we ons geslacht of gender nog registreren. “Die zaken hoeven

Share on socials

Subscribe

Archief

More like this
Related

Return to The Source: Illusion keert terug naar de plek waar het allemaal begon

Op zaterdag 21 november 2026 staat de Belgische dancescene...

Het Zinkgat: wanneer het leven letterlijk en figuurlijk uit balans raakt

Een lach, een traan en een flinke dosis menselijkheid Tmm...

Maak kennis met de cast van Flodder, de Musical! (NL)

Studio 100 en Lommerde Producties maken vandaag de hoofdrollen...

New Release: AuraWave x Carl Clarks x Junk Project – Café Del Mar

https://www.youtube.com/watch?v=P5tRB_fDZbM Three artists, one iconic track. AuraWave, Carl Clarks and Junk...