‘Schijnwerpers’ zet nadenken om naar psychologische Première

Date:

Soms voel je al bij het binnenkomen van de zaal dat een voorstelling iets in gang gaat zetten. Schijnwerpers, de nieuwe musicalthriller van Apollo Producties die op 4 mei 2026 in première ging in het Fakkeltheater in Antwerpen, heeft precies dat effect. Er hangt meteen iets psychologisch in de lucht—iets onuitgesproken dat langzaam vorm krijgt naarmate het verhaal zich ontvouwt.

De musicalthriller Schijnwerpers van Apollo Producties, die in mei 2026 in het Fakkeltheater in Antwerpen in première gaat, belooft een energieke en veelbelovende voorstelling te worden. Gebaseerd op de repetities wordt het omschreven als een spannend stuk over vijf vrienden die na jaren weer samenkomen. En dat is ook exact waar de voorstelling haar kracht vindt: in wat er onder die hereniging schuilt.

Wat begint als een weerzien, groeit al snel uit tot een spel van herinneringen, verwijten en stiltes die net iets te lang blijven hangen. Regisseur Bert Verbeke houdt het visueel bewust eenvoudig, maar speelt slim met licht en donker. Alsof de personages letterlijk in en uit elkaars verleden stappen.

Schijnwerpers
©Tmm Media

Het zijn vooral de acteurs die het verhaal dragen—en hoe. Inge Teeuwen speelt met een ingehouden spanning die je als kijker bijna fysiek voelt. Ze hoeft niet veel te zeggen om duidelijk te maken dat er van alles onder de oppervlakte borrelt. Wout Sels brengt een intensiteit die soms plots kan omslaan, wat zijn scènes een rauw randje geeft. Lotte Stevens raakt met haar openheid; je ziet haar personage stukje bij beetje openbreken. En Josje Huisman kiest net voor subtiliteit, waardoor haar rol langzaam maar zeker meer gewicht krijgt.

Wat vooral blijft hangen, is hoe geloofwaardig ze samen zijn. Je gelooft dat deze mensen een verleden delen—met alles wat daarbij hoort. De spanningen voelen echt, de stiltes ook.

Muzikaal ondersteunt de voorstelling het verhaal zonder te overheersen. De nummers helpen om emoties te verdiepen, al blijft niet elk lied meteen nazinderen. Maar dat stoort eigenlijk nauwelijks, omdat de kracht vooral in het spel zit.

Schijnwerpers kiest niet voor snelle sensatie, maar voor een spanning die zich langzaam opbouwt. Je voelt dat er iets niet klopt, maar het duurt even voor alles op zijn plaats valt. En net dat maakt het boeiend.

Niet alles loopt helemaal strak—hier en daar zakt het tempo een beetje in—maar dat wordt ruimschoots goedgemaakt door de intensiteit van het geheel.

Tmm Media conclusie:
Schijnwerpers is zo’n voorstelling die stilletjes onder je huid kruipt. Geen groot spektakel, maar een verhaal dat gedragen wordt door sterke acteurs en een voelbare spanning. Vooral dankzij Inge Teeuwen, Wout Sels, Lotte Stevens en Josje Huisman blijft dit nog wel even hangen. ⭐⭐⭐

Share on socials

Subscribe

Archief

More like this
Related

50 jaar Theater Terra: ‘Kikker is Kikker’ keert terug in jubileumseizoen

Theater Terra viert een halve eeuw theater voor de...

Herman Brusselmans wil ode brengen aan Margriet Hermans

"Ze is er erg aan toe, en het is...

Bart en Béa zoeken kandidaten voor nieuw VTM-programma

Verbouwen of verkopen? De bekendste interieurarchitect en vastgoedexperte van...

Bart Peeters voegt na Gent ook extra datum toe in Trixxo Theater Hasselt

Nadat Bart Peeters twee weken geleden de data aankondigde...