Philippe Geubels helpt als angstcoach Vlamingen omgaan met hun angsten

Date:

Pleinvrees, hoogtevrees, toiletvrees… Philippe Geubels kent het allemaal en weet dan ook als geen ander hoe angst een rem kan zetten op je leven. Voor zijn nieuwe programma Gene paniek, vanaf zondag 22 februari op VRT 1, heeft Philippe zich omgeschoold tot angstcoach. Jawel: gewapend met zijn eigen angsten, een stevige portie humor én een team van erkende psychologen wil hij de Vlaming helpen om hun grootste vrees recht in de ogen te kijken. Centraal daarbij staat exposuretherapie: een erkende behandelmethode waarbij je bewust wordt blootgesteld aan datgene waar je bang voor bent, zodat de angst langzaam haar grip verliest.

Philippe Geubels: “Angst kan heel hardnekkig zijn. Je gaat dingen vermijden tot je wereld uiteindelijk heel klein wordt. Ik hoop echt dat dit programma mensen kan helpen of een duwtje kan geven om hun eigen fobieën aan te pakken.”

Philippe stippelt voor iedereen een persoonlijk traject uit met als ultiem doel een grote ‘finale’. Hij staat zijn ‘cliënten’ bij in hun strijd tegen hun grote en kleine angsten. Soms met knikkende knieën en traantjes, soms met de daver op het hart en op het lijf maar altijd met de beste bedoelingen. En vooral: met een stevige dosis humor.

Waterangst, vliegangst, angst voor spinnen en katten, rij-angst…geen angst is te groot, te klein of te gênant. Meer zelfs, hij wil mensen hun ultieme angst laten beleven. Want wie zijn ergste nachtmerrie overleeft, kan daarna alleen maar opgelucht ademhalen. Freediven met waterangst, highlinen met hoogtevrees, een echte autorace voor wie bang is om te rijden, of deelnemen aan een kattenshow met iemand die een panische angst heeft voor katten…

Philippe: “Mijn strategie is: als je je allergrootste angst in de ogen durft kijken, dan gaat de rest vanaf dan gemakkelijker zijn, toch?”

Het enige dat hij daarbij misschien niet voorzien had, is dat hij zijn eigen angsten opnieuw in de ogen zal moeten kijken.

Philippe: “Voor ik aan dit programma begon, dacht ik echt dat ik van mijn angsten vanaf was. Niet dus. Ik ben mezelf serieus tegengekomen en ben ook met mijn angst aan de slag moeten gaan. Dat was… confronterend. Maar ook wel goed, denk ik. Achteraf.”

Gene paniek: vanaf 22 februari elke zondag om 20.05 uur en vanaf 06.00 uur op VRT MAX.

Share on socials

Subscribe

Archief

More like this
Related

Maak kennis met de cast van Flodder, de Musical! (NL)

Studio 100 en Lommerde Producties maken vandaag de hoofdrollen...

New Release: AuraWave x Carl Clarks x Junk Project – Café Del Mar

https://www.youtube.com/watch?v=P5tRB_fDZbM Three artists, one iconic track. AuraWave, Carl Clarks and Junk...

Derde seizoen van ‘Nonkels’ breekt eigen records op Streamz

'Nonkels' scoort met 2,1 miljoen kijksessies op Streamz en...

Nieuwe reportagereeks van Jan Verheyen brengt aangrijpende verhalen van geweld tegen politie

Jan Verheyen duikt in zijn nieuwe reportagereeks F*ck you,...