Els Van Doesburg over de Tall Ships Races: “Wij leven met de Schelde”

Date:

Burgemeester Els Van Doesburg hijst de vlag en opent daarmee het maritieme feest in de stad. tvid was erbij op de eerste dag van The Tall Ships Races 2026 in Antwerpen.

De grote zeilschepen liggen aangemeerd aan de Scheldekaaien, in een parcours van het Eilandje tot het Zuid. Aan het MAS, bij het Bonapartedok, liggen de kleinere tall ships. Met de waterlimo vaar je door de oude stadshaven, waar nog andere zeilschepen liggen.

“Wij zijn een maritieme stad. Wij leven met de Schelde, dankzij de Schelde. Onze welvaart komt daar vandaan.” — Els Van Doesburg

Op het programma: de crew parade, vuurwerk op zondagavond en de Sail Off, wanneer de schepen weer vertrekken.

The Tall Ships Races 2026 loopt van 11 tot en met 14 juli in Antwerpen.

Alle info: https://tallships.antwerpen.be Van achter de schermen naar jouw scherm.

Meer op https://www.tv-id.be

Share on socials

Subscribe

Archief

More like this
Related

Maak kennis met de cast van Flodder, de Musical! (NL)

Studio 100 en Lommerde Producties maken vandaag de hoofdrollen...

New Release: AuraWave x Carl Clarks x Junk Project – Café Del Mar

https://www.youtube.com/watch?v=P5tRB_fDZbM Three artists, one iconic track. AuraWave, Carl Clarks and Junk...

Derde seizoen van ‘Nonkels’ breekt eigen records op Streamz

'Nonkels' scoort met 2,1 miljoen kijksessies op Streamz en...

Nieuwe reportagereeks van Jan Verheyen brengt aangrijpende verhalen van geweld tegen politie

Jan Verheyen duikt in zijn nieuwe reportagereeks F*ck you,...