Belgian Youth Against Racism roept beeldenstorm halt toe

Date:

Belgian Youth Against Racism (BYAR) spreekt zich uit tegen het beschadigen van de standbeelden van Leopold II. Dat meldt de organisatie vrijdag in een persbericht. “Dit vandalisme zal enkel leiden tot restauraties die van ons belastinggeld zullen worden betaald”, aldus Aimé Schrauwen, woordvoerder van BYAR.

Belastinggeld moet volgens de organisatie eerder gaan naar educatieve duiding van dergelijke standbeelden. De hoop is in samenwerking met culturele- en onderwijsinstellingen de beelden te kunnen gebruiken voor educatieve doeleinden.

Opkuisen

De organisatie roept op te stoppen met beelden te bekladden of te beschadigen. “Dit is enkel brandstof voor bepaalde groeperingen om ons af te schilderen als vandalen en relschoppers”, klinkt het. De kern van BYAR wil dan ook op

Share on socials

Subscribe

Archief

More like this
Related

Start restauratie historische daken Noorderpershuis

Op 10 augustus start de restauratie van de historische...

Antwerpse 100-jarige Simonne Apers gaat donderdag voor het eerst naar Clouseau

Donderdag kan je op de Cockerillkaai terecht voor de eerste editie van ‘Muziek...

20ste editie van Museumnacht trekt recordaantal bezoekers

Maar liefst 31 Antwerpse musea en culturele instellingen openden...

Antwerpen opnieuw in regenboogkleuren voor Antwerp Pride

De 19de editie van Antwerp Pride is afgetrapt. De...